טריגר פוינט – TRIGGER POINT

עוסה הנפלאות - הקלה ממגע ראשון

רוצים להרגיש
הרבה יותר טוב?

התקשרו אלי כבר עכשיו!

טריגר פוינט
והכאב עובר, נקודה.

ישנם כאבים אשר אינם נרפים על ידי מנוחה או עיסוי וגם לא על ידי תרופות.
בכאבים אלה ניתן לטפל ביעילות באמצעות לחץ נקודתי ממוקד המייצר זרימת דם מוגברת לנקודת הטריגר. זהו טיפול יעיל מאוד המביא להקלה מידית; ניתן לחוות שינוי משמעותי כבר לאחר טיפול אחד בלבד.

טריגר פוינט תרפי היא שיטה מערבית מוכחת בטיפול מיטבי בשרירים התנועתיים וברקמות הרכות. בעוד שבמצב מטבולי תקין, קיימת אספקה שוטפת של חמצן ומזון לשריר – ובמקביל מתקיים כל הזמן ניקוז ופינוי של רעלים, בנקודת הטריגר ישנו מצב של קריסה מטבולית. מצב זה נוצר כאשר סיבי שריר מכווצים במצב נתון ולאורך זמן וישנה חסימת אספקת הדם לאזור, אשר גורמת החמרה בעוצמת הכיווץ.
ככל שנקודת הטריגר קיימת זמן ממושך יותר, כך יהיה הכאב גדול יותר. כאשר קיימת נקודת טריגר, המטופל יחוש כאב עז המוקרן גם לאזורים המרוחקים מהנקודה בזמן הלחיצה.
נקודות טריגר מאוד שכיחות, ומתפתחות כתוצאה מליקויי יציבה, מדפוסי תנועה לא נכונים או מתיחת יתר של שרירים.

הטיפול בטריגר פוינט

בשלב הראשון מבצעים תשאול ואבחון לזיהוי הבעיה ולמיקום נקודת הטריגר, לאחר מכן מבוצע חימום בטכניקות עיסוי מיוחדות, ושימוש בלחיצה או דיקור לשחרור החסימה. הטיפול מנקז את הפסולת והרעלנים ומשיב את השריר למצבו הפונקציונלי.

השריר נרפה, הכאב נרפא

טריגר פוינט (trigger points theraphy) היא שיטת טיפול בנקודות מעוררות כאב להחזרת טווחי תנועת השרירים ולהורדת העומס ממערך הרקמות הרכות. זוהי שיטה ותיקה מאוד אשר פותחה כבר בשנות ה-60 של המאה הקודמת.
לשחרור של נקודות הטריגר חשיבות מיוחדת, כיוון שיש להן השפעה מרובדת על הכאבים:
הן גם יוצרות את הכאב עצמו, גם מהוות חסימה ולכן מעכבות תהליכי ריפוי של כאבים ודלקות, ולעתים אף מקרינות כאב על אזור אחר; לדוגמא, נקודת טריגר פוינט בצוואר שגורמת לכאבים בגב.

מה גורם לכאב?

לעתים, בעיקר במצבי פחד או בהלה, מערכת העצבים האוטונומית מבצעת נעילה מהירה של אזורים בגוף כאינסטינקט של הגנה. נעילה זו מתבצעת על ידי שימוש בנקודות הטריגר המפוזרות בשרירים, הממוקמות בד"כ באזור המכווץ ביותר בשריר. כאשר הנקודות שמתכווצות לא נרפות הן מייצרות כאב מקומי או כזה המוקרן לאזורים אחרים בגוף.
שיטת הטריגר פוינט ומשיגה אפקט תרפויטי רב עוצמה.

לאילו כאבים ובעיות מתאים טיפול בטריגר פוינט?

אהבת את המאמר?

Share on Facebook
עוסה הנפלאות - הקלה ממגע ראשון

רוצים להרגיש
הרבה יותר טוב?

התקשרו אלי כבר עכשיו!

Call Now Button