מיופאשיה – MYOFASCIAL RELEASE

עוסה הנפלאות - הקלה ממגע ראשון

רוצים להרגיש
הרבה יותר טוב?

התקשרו אלי כבר עכשיו!

הפחתת הכאב ושיפור טווח התנועה

התסמונת המיופשיאלית מוכרת כגורם שכיח לכאב. "מיו" (myo) פירושו  שריר ו"פאשיה" (fascia) – הרקמה העוטפת את השרירים. כאב מיופשיאלי בא לידי ביטוי ככאב נקודתי בתוך השריר המקרין לאזור אחר, ולעתים גורם לכאבים ממושכים ועזים. למרות שהתסמונת שכיחה, לעתים קרובות אינה מאובחנת. על פי מחקרים  כ- 75% מהפונים למרפאה סובלים מכאב מיופציאלי, כאשר רוב התלונות נוגעות לשרירים תפוסים.

כמעט כל שריר בגוף עשוי להיות מעורב בתסמונת המיופשיאלית. בדרך כלל,  מעורבים שרירי הגב, הצוואר, הכתף והגפיים. בתסמונת מיופשיאלית השרירים מכווצים ולכן טווח התנועה שלהם ושל האיבר אותו הם מפעילים מוגבל.

מהי נקודת הדק?

נקודת הדק היא נקודה רגישה בשריר או בפאשיה, בה נוצר כיווץ חלקי, "תקוע" ולא רצוי של סיבי השריר וכתוצאה מכך להצטברות חומצות וחוסר בחמצן.  נקודת הדק מתאפיינת בהקרנת הכאב ו"גלישתו" לאזורים נוספים.  לעתים הכאב מוקרן לאורך גפה שלמה או לראש ולגרום לכאב ממושך הדומה למיגרנה. נקודות ההדק מתפתחות במקומות מוגדרים בתוך השריר, כך שמטפל מיומן מגלה בקלות את מיקומן ללא צורך בבדיקות הדמיה.

מהם הגורמים השכיחים להופעת הכאב המיופשיאלי ?

הגורמים רבים ושונים: מצבי מתח (סטרס) הגורמים לתגובת התכווצות שרירים מתמשכת, הפרעות הורמונליות, שינויים של גיל המעבר, שינויים בחילוף חומרים, , עישון הגורם לירידה באספקת החמצן לשרירים, מחלות לב וכלי דם, פעילות גופנית אינטנסיבית או חוסר פעילות מתמשך, שינויים מבניים בגוף כמו עקמת או ניתוחים אורתופדיים שונים, תנוחת עבודה לא מתאימה.

בכאב המיופשיאלי חשוב לטפל בהקדם על מנת למנוע מעורבות של שרירים נוספים על אלו שנפגעו בתחילה. כאב מיופשיאלי  שאינו מטופל בברך למשל, עלול להתפתח לכאב בגב התחתון, ברגל השנייה ובהמשך אף בצוואר.

הקלה משמעותית בכאב ובתחושת אי הנוחות

כמעט כל אחד מאיתנו חווה כאב מיופשיאלי בחלק זה או אחר של הגוף.

בדרך כלל חלה הקלה כעבור ימים מספר והכאב פג לחלוטין, אך בחלק מהמקרים הכאב עלול להימשך חודשים, לגרום לסבל רב ואף להתפתח לכאב כרוני. טיפול מיומן בכאב מיופשיאלי מקל את הכאב ומשפר משמעותית את איכות החיים. תחושת ההקלה המושגת עם הטיפול מבוססת על טיפול בנקודות ההדק עצמן, תרגילים לחיזוק ואיזון שרירים ויישום ארגונומיה נכונה.

אהבת את המאמר?

Share on Facebook
עוסה הנפלאות - הקלה ממגע ראשון

רוצים להרגיש
הרבה יותר טוב?

התקשרו אלי כבר עכשיו!

Call Now Button