עוסה הנפלאות - הקלה ממגע ראשון

רוצים להרגיש
הרבה יותר טוב?

התקשרו אלי כבר עכשיו!

מיופשיאל – MYOFASCIAL RELEASE

הפחתת הכאב ושיפור טווח התנועה

התסמונת המיופציאלית מוכרת כגורם שכיח לכאב. "מיו" (myo) פירושו שריר ו"פציה" (fascia) – הרקמה העוטפת את השרירים. כאב מיופציאלי בא לידי ביטוי ככאב נקודתי בתוך השריר המקרין לאזור אחר, ולעתים גורם לכאבים ממושכים ועזים. למרות שהתסמונת שכיחה, לעתים קרובות אינה מאובחנת. על פי מחקרים כ- 75% מהפונים למרפאה סובלים מכאב מיופציאלי, כאשר רוב התלונות נוגעות לשרירים תפוסים.
כמעט כל שריר בגוף עשוי להיות מעורב בתסמונת המיופציאלית. בדרך כלל, מעורבים שרירי הגב, הצוואר, הכתף והגפיים. בתסמונת מיופציאלית השרירים מכווצים ולכן טווח התנועה שלהם ושל האיבר אותו הם מפעילים מוגבל.

מהי נקודת הדק?

נקודת הדק היא נקודה רגישה בשריר או בפציה, בה נוצר כיווץ חלקי, "תקוע" ולא רצוי של סיבי השריר וכתוצאה מכך להצטברות חומצות וחוסר בחמצן. נקודת הדק מתאפיינת בהקרנת הכאב ו"גלישתו" לאזורים נוספים. לעתים הכאב מוקרן לאורך גפה שלימה או לראש ולגרום לכאב ממושך הדומה למיגרנה. נקודות ההדק מתפתחות במקומות מוגדרים בתוך השריר, כך שמטפל מיומן מגלה בקלות את מיקומן ללא צורך בבדיקות הדמיה.

מהם הגורמים השכיחים להופעת הכאב המיופסציאלי ?

הגורמים רבים ושונים: מצבי מתח (סטרס) הגורמים לתגובת התכווצות שרירים מתמשכת, הפרעות הורמונליות, שינויים של גיל המעבר, שינויים בחילוף חומרים, חסר ברזל, עישון הגורם לירידה באספקת החמצן לשרירים, מחלות לב וכלי דם, פעילות גופנית אינטנסיבית או חוסר פעילות מתמשך, שינויים מבניים בגוף כמו עקמת או ניתוחים אורתופדיים שונים, תנוחת עבודה לא מתאימה.

בכאב המיופציאלי חשוב לטפל בהקדם על מנת למנוע מעורבות של שרירים נוספים על אלו שנפגעו בתחילה. כאב מיופציאלי  שאינו מטופל בברך למשל, עלול להתפתח לכאב בגב התחתון, ברגל השנייה ובהמשך אף בצוואר.

הקלה משמעותית בכאב ובתחושת אי הנוחות

כמעט כל אחד מאיתנו חווה כאב מיופציאלי בחלק זה או אחר של הגוף.
בדרך כלל חלה הקלה כעבור ימים מספר והכאב פג לחלוטין, אך בחלק מהמקרים הכאב עלול להימשך חודשים, לגרום לסבל רב ואף להתפתח לכאב כרוני. טיפול מיומן בכאב מיופציאלי מעלים את הכאב ומשפר משמעותית את איכות החיים. תחושת ההקלה המושגת עם הטיפול מבוססת על טיפול בנקודות ההדק עצמן, תרגילים לחיזוק ואיזון שרירים ויישום ארגונומיה נכונה.

אהבת את המאמר?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
עוסה הנפלאות - הקלה ממגע ראשון

רוצים להרגיש
הרבה יותר טוב?

התקשרו אלי כבר עכשיו!

Call Now Button