הפחתת לחצים – שיטות טבעיות לרגיעה ולשחרור בתקופות משבר

הפחתת לחצים – שיטות טבעיות לרגיעה ולשחרור בתקופות משבר

שיטות טבעיות לרגיעה ולשחרור בתקופות משבר

1. קחו נשימה עמוקה: נשימות עמוקות מפחיתות את רמות הקורטיזון, דבר היכול לעזור בהפחתת מתח וחרדה. אז בפעם הבאה שהמתח מצטבר, נסו לנשום נשימות ארוכות ועמוקות.
2. מדיטציה: לשקט הנפשי המגיע עם המדיטציה יש אפקט חיובי שמאפשר למוח להירגע, ולהפיג את המתח. לחשוב זה מתיש! תנו למוח הפסקה.
3. דמיון: דמיינו סצינה שקטה ורגועה, ותנו לשלווה לזרום בכם. כך אפשר "לרמות" את המוח, ולגרום לו להירגע מהר יותר.
4. התעמלות: לא רק שפעילות גופנית מעניקה לכם מקור לתעל אליו כעסים ותסכולים, האנדורפינים המשתחררים לאחר הפעילות עוזרים להפיג את המתח בצורה דרסטית.
5. קיימו יחסי מין: מחקרים מראים כי יחסי מין מעלימים את הסימפטומים הפיזיולוגים של מתח וחרדה, כמו לחץ דם דיאסטולי נמוך.
6. מוזיקה: מחקרים מראים שהאזנה למוזיקה יכולה להקל על מתחים על ידי הפעלת מנגנונים ביו-כימיים במוח האחראיים על ויסות לחצים.
7. יוגה: השילוב בין טכניקות הנשימה והפעילות הגופנית הופך את היוגה לפעילות מצוינת למאבק במתחים.
8. עשו הליכה: טיול רגלי שקט יכול לעשות פלאים להקלה על מתח. כשאנחנו יוצאים החוצה ופוסעים בקצב אחיד, העולם נראה אחרת.
9. שוחחו עם חבר: בזמני לחץ, יחסי החברות והכוח שבאינטראקציה עם אדם קרוב, יכולים להיות ההבדל בין שמיים וארץ.
10. קחו הפסקה: לחץ הוא דבר שוחק. מומלץ לקחת הפסקות כדי לנשום, להירגע ולצאת מהסיטואציה המלחיצה. אתם תחזרו עם אנרגיה מחודשת. אחרי הכל, אנחנו לא מכונות.
11. נרות ריחניים: מחקרים מראים שארומתרפיה יעילה ביותר נגד מתחים, התגלה קשר ישיר בין ניחוח לבנדר לבין ירידה ברמת הלחץ.
12. עיסוי ארוך ומפנק: אין כמו עיסוי כדי להפיג את כל המתחים שהצטברו. מחקרים מראים שעיסוי של לפחות שעה תורם רבות להפגת המתחים בגוף. פנקו את עצמכם בעיסוי מקצועי.
13. חיות מחמד: הסטטיסטיקה מראה כי בעלים של חיות מחמד הינם אנשים לחוצים פחות. יחסי הקרבה בין האדם והחיה כנראה עושים את ההבדל…
14. נהלו יומן: כתיבת יומן היא תרפיה אפקטיבית להקלה על מתחים. בחרו לכם שעה קבועה ביום בה אתם רושמים את האירועים שעברו עליכם, ומוציאים הכל החוצה.
15. צחוק: לא סתם הסבתות אומרות שהצחוק הוא התרופה הטובה ביותר, צחוק משחרר אנדורפינים שמורידים באופן ניכר את רמות המתח בגוף. אז צפו בסרטון מצחיק או שתפו בדיחה משעשעת עם חבר.
16. שתו תה: מחקרים מראים כי שתיית תה מאזנת את הורמון הקורטיזול המופרש לאחר מתח וגורמת לתחושת רגיעה.
17. לעסו מסטיק: גם לעיסת מסטיק מאזנת את הורמון הקורטיזול ומפחיתה את רמות הלחץ. הפעילות החוזרת על עצמה גם תעניק לכם משהו להתרכז בו, במקום במתח או הלחץ.
18. תנומת צהריים: נמנום קל הוא דרך נהדרת לתת לגוף הזדמנות לאזן את ההורמונים ולשחרר מתחים שונים.
19. הקדישו לעצמכם זמן: מצאו זמן להיות לבדכם, לבודד את כל המחשבות המפריעות ולחשוב על רעיונות יצירתיים. תוכלו על הדרך להירגע קצת עם עצמכם.
20. האמינו בעצמכם: העצה המועילה ביותר שתוכלו לקבל היא מעצמכם – דעו כי יש בכם את הכוחות להצליח, אתם רק צריכים לזנק קדימה באמונה שלמה בעצמכם.

אהבת את המאמר?

Share on Facebook
Call Now Button
× מוזמנים לפנות בוואצ אפ