הליכה יחפה – כל היתרונות!

הליכה יחפה – כל היתרונות!

בעונות מתאימות, מומלץ לצאת לטיול בפארק הקרוב
או בחוף הים כשאתם יחפים לגמרי.

ניקוי ראש

נסו לחשוב על בעיות היום יום שלכם כשאתם יחפים, זה כמעט בלתי אפשרי. עצם הניסיונות להימנעות מאבנים או מקוצים הנמצאים על הקרקע, מסיחים את דעתנו. וכך בצורה פשוטה ומתוחכמת אנו מתמקדים בהווה, במה שקורה עכשיו. שיטות דומות, משמשות נזירים במזרח הרחוק לצורך מדיטציה וניקוי הראש ממחשבות.

יוגה לכפות הרגליים

הליכה יחפה מחזקת ומותחת את השרירים, הגידים, הרצועות, הקרסוליים והתאומים. חיזוק שכזה, מונע מאתנו פציעות בברכיים ובעיות גב. הליכה יחפה אף מחזקת שרירים מסוימים, אשר לא מורגשים בהליכה עם נעליים.

רפלקסולוגיה לכפות הרגליים

על פי הרפלקסולוגיה, כל חלק בכפות הרגליים שלנו משפיע על בריאות אזורים מסוימים בגופנו. לכן, כל אבן או בליטה באדמה, משפיעה ולוחצת על האזורים השונים בכף הרגל ובכך משפיעה על בריאות של כלל הגוף. אם זה קצת כואב בהתחלה, זה בסדר גמור, זה רק אומר לנו שכפות הרגליים שלנו זקוקות לגירוי שהן מקבלות. לאחר זמן מסוים הכאב יתחלף בשיקום, התחדשות והתגברות על הסימפטומים שסבלנו מהם.

שיפור מצב הרוח

הליכה ברגליים יחפות על הדשא/ שפת הים עוזרת במניעת חרדה ודיכאון ב-62 אחוזים, וכמו כן מגבירה את רמת האנדרופין בגוף המשויכת למצב רוח מרומם.

חיבור לאדמה

הגוף שלנו עשוי מ-60 אחוז מים, דבר המעולה להולכת חשמל. אדמת כדור-הארץ בעלת מטען יוני שלילי. הליכה יחפה מחברת אותנו לזרם. יונים שלילים נמצאו כמסלקי רעלנים, מרגיעים, מפחיתים דלקות, מסנכרנים את השעון הפנימי שלנו, מחזורים הורמונלים ומקצבים פיזיולוגים. הדרך הכי טובה בכדי לקבל יונים שלילים דרך כפות הרגליים הוא מים, כולנו עכשיו יודעים למה הליכה יחפה על החוף כל כך נעימה.

חיבור לעצמכם ולטבע

הליכה יחפה לא קשורה רק לכפות הרגליים שלך. שאר הגוף שלך צריך להיות שותף לחוויה, בכדי שתוכל להתחבר לאמא אדמה בכל הכוח והעוצמה, להרגיש את השמש על פניכם ולשמוע את הרוח מבעד לעצים. זה קל יותר להתחבר עם הטבע כשאנו יחפים, וזה קל יותר, לשים את כל הדברים בפרספקטיבה נכונה.

דבר פשוט כל כך כמו הליכה יחפה יכולה לעשות דברים כל כך טובים לנפש, לגוף ולנשמה!

אהבת את המאמר?

Share on Facebook
Call Now Button
× מוזמנים לפנות בוואצ אפ